Mavi Kuş ve Altın Yumurta

Gelin şimdi hep birlikte, masalın büyülü dünyasına yolculuk yapalım! Masalımızın kahramanları, mavi bir kuş ve bir köylü. Onların maceralarıyla dolu bu masalı dinlemeye hazır mısınız? Öyleyse gelin, büyülü dünyanın kapılarını aralayalım ve birlikte maceraya atılarak dostluk, sevgi ve paylaşımın önemini keşfedelim!

Bir zamanlar, uzak bir ülkede yaşayan bir köylü varmış. Bu köylünün tek varlığı, sevgi dolu bir kalbi olan küçük bir mavi kuşmuş. Köylü, her sabah kalktığında mavi kuşunu bahçede özgürce uçarken izler, onun ne kadar da mutlu olduğunu görürmüş.

Ancak bir gün, köylü bir mucizeyle karşılaşmış. Bahçesinde dolaşırken, bir ağacın dalında parlayan altın bir yumurta bulmuş. Şaşkına dönen köylü, yumurtayı alıp evine götürmüş. Ancak eve vardığında, mavi kuşunu özlediğini fark etmiş. Onunla olan bağını asla koparamayacağını düşünerek, altın yumurtayı geri bahçeye götürüp mavi kuşunu çağırmış.

“Mavi Kuş, gel buraya! Seninle paylaşacak bir sürprizim var!” demiş köylü.

Kuş, neşeyle uçarak yanına gelmiş. Köylü, ona altın yumurtayı göstermiş. Ancak mavi kuş, altın yumurtaya bakmadan önce, köylüye şunları söylemiş:

“Altın yumurta, belki de büyük bir servet vaat ediyor olabilir, ama seninle geçirdiğim her anın değeri ondan çok daha fazla. Onun için benimle birlikte olmayı seçersen, ne mutlu bir çift olacağız!”

Köylü, mavi kuşun sözlerini duyunca gözleri dolmuş ve onu kucaklamış. Altın yumurtayı geri bahçeye koymuşlar ve birlikte yaşamaya devam etmişler.

Bundan sonra, her sabah köylü mavi kuşunu izlerken, içindeki sevginin, arkadaşlığın ve paylaşmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlamış. Onların dostluğu, altından daha değerliymiş.

Ve böylece, mavi kuş ve köylü, birlikte mutlu bir şekilde yaşamışlar, hep birlikte sevgi dolu anılar biriktirmişler.

Daha fazla masal okumak için masal kategorilerini inceleyebilirsiniz.

Zeynep Aksoy

Merhaba herkese! Ben Renkli Rüya Zeynep! 2000 doğumlu, Ankara'nın sıcacık kucaklarında büyüdüm. Küçük bir ressam olarak başladım ve şimdi kendi masallarımı resimlerle hayata geçiriyorum. Renklerin büyülü dünyasına hoş geldiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu