Ayı ile Tilki Masalı

Hayvan Masalları ile güzel masal koleksiyonumuzu okuyun. Ayı ve Tilki ile tanışın!

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde bir tilki ve bir ayı arkadaş olmuşlar. Bir gün birlikte çayıra çıkıp dolaşmaya başladılar. İki arkadaş dolaşırken Aslanla karşılaştılar.

Tilki aslandan çok korktu. Canını kurtarmak için hemen kendince bir plan yaptı. Yavaşça aslanın yanına sokuldu. ”Efendim” dedi. ”Size bir hizmetimin olmasından mutluluk duyarım.”

Aslan, bana nasıl hizmet edebilirsin ki?” diye sordu.

Tilki hemen atıldı. ”Efendim şu gördüğünüz ayının eti çok lezzetlidir. Eğer onunla Karnınızı doyurmak isterseniz size yardım edebilirim. Ayıyı alıp uygun bir yere götürürüm. Sonra sizde gelir onu orada kıstırıp yersiniz.

Aslan pekala dedi. Sen ayıyı ilk önce oyun oynama bahanesiyle bir ağaca bağla bana haber ver.

Tilki hemen ayıya yaklaştı. Sevgili arkadaşım hadi gel şöyle vadiye doğru gidelim dedi.

Ayı bu teklifi kabul etti. Böylece ikisi birlikte vadiye doğru gittiler.

Tilki ayıyı orada hemen bir yolunu bulup ağaca bağladı ve aslanın yanına döndü. Ayı sizi fazla uğraştırmayacak biçimde bekliyor efendim. Şimdi hemen gidip onu yiyebilirsiniz.

Tilki bunları söyledikten sonra aslan onun üzerine saldırdı. Ayıyı orada nasıl olsa bir yere kaçmaz yiyeceğim. Şimdi seni önce yiyeceğim sonra ayıyı yiyeceğim.

Böylece tilki aslana yem olmuş ve hainliğinin cezasını ödemiş oldu.

Zeynep Aksoy

Merhaba herkese! Ben Renkli Rüya Zeynep! 2000 doğumlu, Ankara'nın sıcacık kucaklarında büyüdüm. Küçük bir ressam olarak başladım ve şimdi kendi masallarımı resimlerle hayata geçiriyorum. Renklerin büyülü dünyasına hoş geldiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu