Beş Küçük Yıldız Masalı

Hoş geldiniz, sevgili çocuklar! Şimdi sizleri, Uyku Masalları'nın büyülü dünyasına davet ediyoruz. Gözlerinizi kapatın ve hayal gücünüzü açın, çünkü harika bir maceraya hazır olun!

Gözlerini kapadı ve bir dilek tuttu. Beş küçük yıldıza sahip olmayı diledi. Ellerinde tutmak, kalbine yakın tutmak, bakmak ve sonsuza dek sevmek için onların kendisine ait olmasını diledi.

Gözlerini açtığında gözüne bir şey takıldı. Arka arkaya beş tane parıldayan yıldız vardı. Doğru zaman geldiğinde bunların onun olacağını biliyordu. Orada bekliyor olacaklardı. Zaman geçti ve doğru zaman geldiğinde ilk küçük yıldızı ona geldi.

Bu yıldızın bir erkek olduğunu biliyordu, bu yüzden ona Gabriel adını verdi. O çok güzeldi. Çok mutluydu. Bu şimdiye kadar tattığı en harika duyguydu. Bu küçük yıldız onun olacaktı. Onu ellerine aldı ve onunla ilgilendi. Onu tüm kalbiyle sevdi.

Gabriel ona hayatında çok fazla neşe verdi; her dakikasını çok sevdi. Aradan biraz zaman geçti ve ikinci küçük yıldız ona geldi. Bu yıldızın da erkek olacağını biliyordu; ona Javier adını verdi. İlk yıldızda olduğu gibi onu da ellerine aldı ve kalbine yakın tuttu. Ona baktı ve onu ilk yıldızına baktığı kadar çok sevdi. Javier çok güzel bir yıldızdı. Gözlerine inanamıyordu.

Genç kadın tüm kalbiyle seveceği iki yıldıza sahip olduğu için çok heyecanlıydı. Onları her düşündüğünde gözleri sevinç gözyaşlarıyla doluyordu. Bir süre sonra, ona başka bir küçük yıldız geldi. Bu da bir erkekti, bu yüzden ona James adını verdi.

Yeni küçük yıldızını ellerinin arasına aldı ve onu kalbine yakın tuttu. Ona baktı ve onu ilk iki küçük yıldızı kadar çok sevdi. O kadar muhteşemdi ki, bu küçük yıldızın da kendisine ait olduğuna inanamıyordu. Artık bakması gereken üç küçük yıldızı vardı. Hepsini çok seviyordu. Büyümelerini izledi ve her gün onlara hayran kaldı. Onları dışarı çıkarır ve dünyaya gösterirdi. Onları sevdikçe ve onlarla ilgilendikçe yıllar geçti.

Dilediği son iki küçük yıldız aynı anda ona geldiğinde şok geçirdi. İyi talihine inanmakta güçlük çekiyordu. Hep erkek çocuk istemişti ama uzun zaman önce dilek tuttuğunda bunun çok fazla olduğunu düşünmüştü. İki yeni minik yıldıza Andrew ve Adam isimleri verildi:

Gabriel, Javier ve James o kadar sevinçliydiler ki sürekli yardım etmek istiyorlardı. Kadının kalbi sevinçle doluydu. Yeni küçük yıldızlarını ellerinin arasına aldı. Onları kalbine yakın tuttu ve onlarla ilgilendi. Bu iki yeni yıldız çok küçük ve güzeldi. İçinde çok fazla sevgi vardı. Hepsine ihtiyaç duydukları sevgiyi verecek kadar çok sevgisi vardı. Hepsi onun hayatının bir parçasıydı. Sonsuza dek sevip saklayacağı onundu.

Beş küçük yıldızı büyüdükçe, onlara her zaman hepsini aynı şekilde sevdiğini ve her zaman seveceğini söylerdi. İhtiyaç duydukları her an yanlarında olacağına söz verirdi, tıpkı kendisinin onlara ihtiyaç duyduğunda onların yanında olduğu gibi. Dileği gerçekleşmişti; beş küçük yıldıza sahip olmak büyük bir mutluluktu. Şimdi içten içe biliyor ki doğru zaman geldiğinde gitmelerine izin vermesi gerekecek. Ama o zaman bile onları her zaman kalbine yakın tutacak ve bir kucaklamaya ihtiyaç duyduklarında orada olacak.

Zeynep Aksoy

Merhaba herkese! Ben Renkli Rüya Zeynep! 2000 doğumlu, Ankara'nın sıcacık kucaklarında büyüdüm. Küçük bir ressam olarak başladım ve şimdi kendi masallarımı resimlerle hayata geçiriyorum. Renklerin büyülü dünyasına hoş geldiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu