Yalnız Dinozor Masalı

Bugün, sizi büyülü bir maceraya götürmeye hazır mısınız? 🚀 Eski zamanlarda, dev dinozorlarla dolu bir dünyada, yeşil vadide eğlenceli ve heyecanlı bir hikaye sizi bekliyor! 🌳⚽️

Eskiden, çok uzun zaman önce, dünyada devasa yaratıklar vardı. Bunlar dinozorlardı. Kimi büyüktü, kimi küçük. Renkleri de birbirinden farklıydı. Ateşli dağların ardında bir vadi vardı. İşte, dinozorlar bu vadide günlerini geçirirlerdi.

Bir gün güneşli bir hava vardı. Dinozorlar futbol oynuyordu. O sırada, yanlarından geçen farklı bir dinozor gördüler. Yeni gelen dinozor, “Ben de oynayabilir miyim?” diye sordu. Diğer dinozorlar şaşırdı ve ona bakakaldı.

Birlikte, “Hayır!” diye cevap verdiler. Çünkü yeni dinozor, onlardan farklıydı. Uzun boynu vardı ve yeşildi. Diğerleri böyle bir dinozor daha önce görmemişti.

Yeni dinozor çok üzgündü. Ona ‘Yeşil’ diyorlardı ve hiç kimse onunla oynamak istemiyordu. O üzgün bir şekilde kenara çekildi ve diğerlerinin oyununu izledi.

Zaman geçtikçe, diğer dinozorlar futbol oynamayı bıraktı ve gökyüzüne baktı. Top ağaca sıkışmıştı. Ama sadece uzun boyunlu, yeşil dinozor bu topa ulaşabilirdi.

Yanlarına gidip, “Topu size indirirsem, benimle oynamama izin verir misiniz?” diye sordu. Diğer dinozorlar kabul etti ve uzun boyunlu dinozor, topu kolayca aşağı indirdi. Sonra birlikte futbol oynamaya devam ettiler.

Diğer dinozorlar, onunla oynamayı reddettikleri ve ona isim takıp dışladıkları için üzgün olduklarını dile getirdiler. Bu olaydan bir ders çıkardılar. Herkes farklı olabilir ve kabul edilmeyi hak eder. O günden sonra, uzun boyunlu, yeşil dinozorun da birçok arkadaşı oldu ve uzun süre birlikte vakit geçirdiler.

Zeynep Aksoy

Merhaba herkese! Ben Renkli Rüya Zeynep! 2000 doğumlu, Ankara'nın sıcacık kucaklarında büyüdüm. Küçük bir ressam olarak başladım ve şimdi kendi masallarımı resimlerle hayata geçiriyorum. Renklerin büyülü dünyasına hoş geldiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu