Aslan Kral Masalı

Bir zamanlar uzak diyarın en güzel ormanlarında, kocaman bir aslan kral yaşarmış. Bu aslan kral, tüm diğer hayvanlar arasında en güçlü ve en korkulanıymış. Kimse cesaret edip ona karşı çıkamazmış.

Bir gün ormanın diğer ucundan, küçük ama zeki bir tilki gelmiş. Tilki, aslan kralı çok merak edermiş. Bir gün cesaretini toplayıp aslan kralın sarayına gitmiş. Aslan kralın karşısına çıkmış ve “Ben sana meydan okuyorum!” demiş.

Aslan kral gülmüş ve “Sen kimsin ki bana meydan okuyorsun? Benim gücümü bilemezsin” demiş.

Tilki cesurca cevap vermiş, “Belki sen benim gücümü bilmezsin, gel bir meydan okuyalım ve görelim.”

Aslan kral, ona bir şans vermek istemiş ve “Tamam, sana bir şans vereceğim. Eğer bana karşı kazanırsan, senin istediğini yapacağım” demiş. Tilki sevinçle kabul etmiş.

İkisi de ormanın ortasına çıkmışlar ve yarış başlamış. Tilki, zekasını kullanarak aslan kralı tuzağa düşürmüş ve onu mağlup etmiş. Aslan kral şaşkın bir şekilde tilkiye bakmış.

Tilki, aslan krala doğrulmuş ve “Ben sana karşı kazandım. Şimdi senin kötü alışkanlıklarını bırakıp, bu ormanda barış içinde yaşamamızı sağlayacaksın” demiş.

Aslan kral, tilkinin cesaretine ve zekasına hayran kalmış. Artık ormanda herkes bir arada huzur içinde yaşıyormuş.

Tilki, aslan kralın en yakın dostu olmuş ve ikisi birlikte ormanın huzur ve adalet içinde yaşamasını sağlamışlar.

Bu olay, herkese göstermiş ki asıl güç, sadece fiziksel güç değil, aynı zamanda zeka ve cesaretle de kazanılabilirmiş.

Aslan ile Fare masalını okumak ister misiniz?

Hakan METİN

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masal kedisi üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu