Bir İyilik Masalı

Gelin bu iyilik masalını birlikte okuyalım.

Bir zamanlar, uzak bir ülkede, bir köyde yaşayan bir genç kız varmış. Bu genç kızın adı Elifmiş. Elif, çevresindeki herkes için her zaman iyilik yapar, yardım etmekten hoşlanırmış. Bir gün, köye ziyarete gelen bir yabancı Elif’e yol sormuş. Yabancı, çok yorgun ve aç olduğunu söylemiş. Elif, yabancıya eve gelmesini teklif etmiş ve ona yiyecekler ikram etmiş. Yabancı, Elif’in iyiliğine çok şaşırmış ve teşekkür etmiş.

Yabancı, gerçekte bir periymiş. Elif’in kalbinin ne kadar saf ve iyi olduğunu görmüş ve ona bir dilek hakkı vermiş. Elif, şaşkın bir şekilde periye teşekkür etmiş ve düşünmeden, “Benim dileğim, herkesin kalbinin iyilikle dolu olmasıdır” demiş.

Peri, Elif’in dileğini kabul etmiş ve bir sihir yaparak köydeki herkesin kalbinin iyilikle dolu olmasını sağlamış. Bu sihirle, köyün halkı daha da yardımsever ve iyi niyetli hale gelmiş. Artık herkes birbirine yardım etmeye, sevgi ve saygıyla davranmaya başlamış.

Köydeki değişim o kadar büyük olmuş ki, dışarıdan gelenler bile bu atmosferi hissedebilmişler. Köy, iyilik ve sevgi ile dolup taşmış. Elif ise, tüm köy halkının yüzünde gördüğü mutluluğa sevinmiş ve onların iyiliğe olan inancının artmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşamış.

Ve böylece, Elif’in iyilik dolu kalbi, bir peri sayesinde tüm köy halkını etkilemiş ve herkes birbirine daha sevgi dolu davranmaya başlamış. İyilik ve sevgi, her zaman kazanır ve herkesin hayatını daha iyi bir hale getirir.

Masalımız burada sona eriyor. İyilik ve sevgi dolu bir kalp her zaman kazanır ve dünyayı daha güzel bir yer haline getirir. umarım derslerimize istinaden iyilik yapmanın önemini hatırlar ve hayatımızda daha fazla iyilik yaparız. Daha fazla öğretici masal okumak için tıklayınız.

Zeynep Aksoy

Merhaba herkese! Ben Renkli Rüya Zeynep! 2000 doğumlu, Ankara'nın sıcacık kucaklarında büyüdüm. Küçük bir ressam olarak başladım ve şimdi kendi masallarımı resimlerle hayata geçiriyorum. Renklerin büyülü dünyasına hoş geldiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu