Sevimli Fil

Uyku masallarında bugün sizlere sevimli fil’in başından geçenleri anlatıyoruz. Hazır mısınız?

Yemyeşil bir örtüyle kaplı, uçsuz bucaksız bir vadi vardı. İnsanlardan uzak, yalnızca hayvanların yaşadığı esrarengiz bir yerdi. Kuluçkaya yatan anne ördek sıcaktan bunalmıştı. Dayanamadı, yumurtalarının üstünden kalktı ve kendisini buz gibi suyun içine attı.

Birkaç dalış yaptıktan sonra baba ördekle birlikte yumurtaların başına gidiyorlardı. Karnı acıkan bir kargaysa yumurtaları fark etti ve hızlıca süzülerek aşağı indi. Gagasıyla yumurtaların birini kaptı. Anne ve baba ördek çırpınarak koşmaya başladı Ama nafile. Çok üzüldüler.

Karga arkasına dönüp bakarken kafasını bir ağaca çarptı ve yere düştü. Yumurta gagasından çıkıp yuvarlanmaya başladı. Sevimli filin önüne geldi, o da hortumuyla yakalayıp havaya kaldırdı. Yumurtaya bakınca annesinin kim bilir ne kadar üzüldüğünü düşündü.

Sevimli fil yumurtaya gözü gibi bakıyordu. Sabah olduğunda yumurta kırıldı ve yavru göründü. Fili karşısında görünce onu annesi sandı. Fil ona annesi olmadığını anlatmaya çalışsa da baktı ki yavru da çok üzgün ağlamaya devam edince kabul etmek zorunda kaldı.

Yavru ördek, filin hortumunda oyun oynuyordu. Fil, yalnızlıktan kurtulmuştu. Artık tüm zamanı yavru ördekle geçiyordu. Fil sayesinde yavru ördek suya bile alışmıştı. Diğer taraftan Anne ördek ise altı kardeşi birden büyütüyordu.

Kalbinin derinliklerinde ise kaybettiği yumurtayı duyduğu hasret vardı. Anne yüreğiyle yavrusunun yaşadığına inanıyordu. Bir gün geleceğini umut ediyordu. Bir gün sevimli Fil başından geçenleri zürafaya anlattı. Tam o sırada ördek ailesi geldi. Yavru Ördek donup kaldı. Tıpa tıp onlara benziyordu.

Fil’le uzaktan yakından alakası yoktu. Kafası çok karıştı. Tam o sırada anne ördek oraya yaklaştı ve annesinin kim olduğunu sordu. Yavru ördek fili söyledi. Sevimli fil de olan biteni yavru ördeği kırmadan anlattı. Anlatılanlar anne ördeğin hikayesini tamamlıyordu.

Anne ördek koşarak yavrusuna sarıldı. Baba ördek ve kardeşleri de etrafında toplandı. Sevimli Fil de Artık ördek ailesine yakın oturuyordu. İstediği zaman yavru ördeği görebilecekti. Ördek ailesi ise kayıp yavruyu bulduğu için çok mutluydu.

Hakan METİN

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masal kedisi üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu